راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه شامل پیاده سازی و تحویل شبکه به کارفرما است. خدمات پیاده سازی شبکه پس از مشاوره شبکه و طراحی شبکه آغاز می شود. رعایت استاندارد های تدوین شده و استفاده از نیروهای مجرب و تجهیزات مناسب از ارکان اساسی پایداری شبکه می باشد. رعایت اصول خدمات شبکه توسط این شرکت به درستی انجام شده و عملیات نصب و راه اندازی به بهترین شکل ممکن به اجرا در می آید. در استقرار و پیاده سازی شبکه رعایت استاندارد ها از ابتدا تا انتهای کار ضروری می باشد. تمامی استاندارد های تدوین شده برای بهبود وضعیت و پایداری تدوین شده اند.

 تامین تجهیزات شبکه

پس از انتخاب تجهیزات زمان تامین کالا است. در انتخاب کالا می‌بایست دقت کافی انجام پذیرد. استفاده از کالاهای غیر اورجینال یا مشکل دار کل شبکه را دچار اختلال می کند. در بحث تامین کالا چه در صورت خرید از خارج چه داخل از نمایندگی های مطمئن کالا را تهیه و در اختیار شما قرار می دهیم. کارشناسان این شرکت ارایه تامین استاندارد و اورجینال را تضمین می نمایند.

راه اندازی قسمت پسیو شبکه

پس از طراحی، اجرای خدمات پسیو شبکه یا زیر ساخت شبکه را آغاز می کنیم. زیر ساخت شبکه شامل قسمت زیربنایی و ارتباطات شبکه است. از روی نقشه طراحی شده مسیر کابل کشی را با کمک ترانک یا به صورت تو کار اجرا می کنیم. انتخاب بهترین و کوتاهترین مسیر در جلوگیری از نویز و خمش بیش از حد و مصرف بیش از اندازه کابل جلوگیری می کند. سپس کابل کشی لازم تا محل استقرار رک و تجهیزات انجام می شود. رعایت طول مناسب کابل و خمش و استاندارد های لازم در این مورد به خوبی انجام می شود. سربندی های لازم را انجام داده و شبکه رو مورد تست قرار می دهیم. سپس تجهیزات را داخل رک قرار داده و آرایش آن انجام می شود.

در پایان گزارشی از وضعیت شبکه به همراه نقشه در اختیار کارفرما قرار داده می شود.

 • انجام امور ترانکینگ با رعایت استاندارد و زیبایی کار
 • نصب و کابل کشی شبکه های کامپیوتری Cat5, Cat6, Cat7
 • کابل کشی سیستم های جانبی مانند برق و تلفن
 • نصب فلور باکس و پریز های کف خواب
 • نصب و سربندی پریز های شبکه، برق و تلفن روکار و توکار
 • نصب و آرایش رک های ایستاده و دیواری
 • شماره گذاری و لیبل زنی جهت سهولت مدیریت
 • نصب و راه اندازی تابلو برق و UPS
 • تست شبکه با دستگاه های پیشرفته مانند فلوک
 • تهیه نقشه و مستندات کامل از شبکه راه اندازی شده

 راه اندازی قسمت اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه شامل نصب سیستم عامل ها، نرم افزار ها و تنظیمات دستگاه ها است. اجرای اکتیو شبکه در دو بخش سرور و کلاینت انجام می شود.

در قسمت سروری، سرورهای مورد نیاز برای نصب بررسی می شوند. در صورت نیاز مجازی سازی انجام شده و سیستم های عامل نصب سرور ها می گردد. انتخاب سیستم عامل بسته به کارکرد سرور و نرم افزار های مورد نصب می باشد. پس از نصب سیستم عامل نرم افزار های لازم و سرویس های مربوطه توسط منحصصین تیما شبکه نصب می گردد.

در بخش کلاینت ها نرم افزار های عمومی مانند آفیس و اتوکد مطابق با آخرین نسخه موجود در بازار نصب می شوند. آنتی ویروس و پچ های امنیتی نیز نصب می شوند. نرم افزار های تخصصی مانند اتوماسیون با هماهنگی شرکت های تولید کننده نصب و راه اندازی می گردد.

 • نصب و راه اندازی سرورهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس
 • راه اندازی سرویس های مطابق با نیاز شرکت و درون سازمانی
 • مانیتورینگ و کنترل شبکه 
 • مدیریت پهنای باند و ترافیک
 • انجام تنظیمات و پیکربندی سوییچ و روتر های شبکه
 • راه اندازی سیستم مجازی سازی جهت بهبود مدیریت و صرفه جویی در هزینه
 • راه اندازی سیستم مقابله با ویروس و تروجان
 • راه اندازی سیستم پشتیبان گیری مستمر

انجام تنظیمات و راه اندازی سیستم های ارتباطی

تمامی مجموعه ها با بیرون از سازمان در ارتباط می باشند. این ارتباط ممکن است اینترنت باشد یا ارتباط بین دفاتر. راه اندازی ارتباط بین دفاتر و شعب به شکل یکپارچه انجام می پذیرد. بر روی این بستر ارتباط بین نرم افزار ها، سیستم یکپارچه تلفن، ارتباط نرم افزار های مالی و اداری، مشاهده دوربین های مدار بسته، انتقال فایل ها و سایر موارد انجام می گیرد. یکپارچه سازی ارتباطات توسط روتر ها و انجام تنظیمات مربوطه اجرا می شود. تنظمیات باید به گونه ای باشد تا کاربر بدون تغییرات بتواند همزمان اینترنت و ارتباط با دیگر دفاتر را داشته باشد. اولویت بندی ارتباط در اینجا انجام می شود تا برای مثال ارتباط تلفنی بدون قطعی انجام پذیرفته و دارای اولویت بالاتری باشد.


 استقرار سیستم امنیت شبکه

ار مواردی که در نصب و راه اندازی شبکه می بایست به شدت مورد توجه قرار گیرد امنیت شبکه است. این امنیت در دو حوزه نفوذ به شبکه و جلوگیری از ورود ویروس و باج افزار توسط متخصصین تیما شبکه انجام می پذیرد. جهت جلوگیری از نفوذ، فایروال بر روی ورودی شبکه نصب و راه اندازی می گردد. انجام تنظیمات به گونه ای انجام می پذیرد که هم کاربر راحت باشد و هم نفوذ به شبکه انجام نپذیرد. دسترسی های درون شبکه نیز طبقه بندی می شود.

استفاده از آنتی ویروس های معتبر و به روز در جلوگیری از ورود ویروس و باج افزار به سیستم کمک شایانی می نماید. این نرم افزار ها به صورت مرتب نیاز به به روز رسانی دارند تا از آخرین حملات جلوگیری نمایند.

 نصب و راه اندازی سیستم برق شبکه

نصب و راه اندازی شبکه شامل ایجاد زیر ساخت برای کامپیوتر ها و تجهیزاتی است که با برق کار می کنند. ممکن است سیستم برق ساختمان دارای ضعف بوده یا دارای پریز کافی برای پوشش کل مجموعه نباشد. در این حالت نیاز به ایجاد بستر مناسب برق برای سیستم ها و سرور ها می باشد. تیم اجرایی تیما شبکه در این زمینه در کنار شما است. به همین منظور ابتدا جا نمایی سیستم ها و سایر ادوات انجام شده و میزان مصرف کل برق کامپیوتر ها و تجهیزات محاسبه می شود. سپس متناسب با آن ادوات و کابل های برق انتخاب و نصب و راه اندازی می شود.

 راه اندازی سیستم مخابراتی و تلفن تحت شبکه

سیستم ارتباطی جزو لاینفک مجموعه ها می باشد. اجرای سیستم تلفن و راه اندازی VoIP در کنار نصب و راه اندازی شبکه انجام می پذیرد. سیستم تلفن به دو صورت قابل اجرا می باشد. سیستم های سنتی یا آنالوگ و سیستم های تلفن تحت شبکه. هر دو سیستم توسط تیما شبکه به بهترین شکل نصب و راه اندازی می‌شود. مرکز تلفن و گوشی های مرتبط متناسب با نیاز شما پیشنهاد می گردد. پس از تایید شما سیستم نصب و تنظیم شده و آماده بهره برداری تحویل می گردد.

 تست و آزمون شبکه

شبکه راه اندازی شده می بایست مورد تست قرار گیرد. برای قسمت پسیو شبکه از تست فلوک استفاده می کنیم. این دستگاه تمامی پارامتر های مورد نیاز جهت بالاترین راندمان را اندازه گیری کرده و در قالب عدد و چارت گزارش مبسوطی را ارایه می کند. این گزارش شامل قطع بودن, عدم سربندی صحیح، عدم اجرای صحیح، کیفیت کابل و ادوات انتهایی و موارد بسیار دیگری می باشد.

در مورد قسمت اکتیو شبکه، پس از راه اندازی سیستم مورد بهره برداری قرار می گیرد. در صورت وجود مشکل بررسی لازم انجام شده و مسئله مرتفع می گردد. در نهایت پس از استفاده کاربران سیستم به صورت کامل تحویل می گردد.

 تهیه نقشه و مستندات

در پایان از تمامی کارهای انجام شده نقشه و مستندات تهیه و به کارفرما تحویل می گردد. نقشه ساختمان به همراه محل نود ها و تجهیزات تهیه شده و پرینت می گردد. مسیر های کابل کشی و محل پریز ها با شماره گذاری تهیه می شود. تمامی سیستم ها با مشخصات داخلی آنها لیست شده و ارایه می شود. سیستم عامل ها و نرم افزار های نصب شده نیز لیست می شوند. این مستندات برای رجوع در آینده و رفع ایرادات کمک شایانی می نمایند.